Haber

Dilovası’ndan kaçak yapılaşmaya ‘beton’ yasağı!

KOCAELİ (İGFA) – Dilovası Belediyesi, afet tedbirleri kapsamında kaçak ve ruhsatsız yapılara beton verilmesinin önlenmesine yönelik karara imza attı. Karar kapsamında ilçedeki kaçak yapılara hazır beton satışı yapan firmaların araçları görüldüğü yerde bağlanacak, idari para cezası uygulanacak ve Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulacak.

ÖNLEMLER ARTIRILDI, CEZA SÜRECİ UYGULANACAK

Konuyla ilgili açıklama yapan Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, millet olarak Asrın Felaketi’ni yaşadıklarını hatırlatarak, “Bu afet tedbirlerimizi daha da artırmamız gerektiğini gösterdi. Bu kapsamda yeni kararlar Yapı ruhsatı ve ruhsatı olmayan kaçak yapılara hazır beton verildiğini ve vatandaşın kaçak yapı yapmaya teşvik edildiğini bu durumun kaçak yapılarla uğraşmayı çok zorlaştırdığını gördük. dedi.

Kaçak ve kaçak yapılmak istenen yapılara beton verilmemesinin dahi kaçak yapılaşmayı büyük ölçüde bitirmeye yönelik bir girişim olduğuna değinen Önder Şayir, “Dolayısıyla bu tür yapılara hazır beton satışı yapılması da büyük ölçüde yasak. Ruhsatsız ve izinsiz inşa edilen ve pompa temin edilerek döküldüğü tespit edilmesi halinde İmar Araçları, Şehircilik Müdürlüğümüz ve Emniyet Müdürlüğümüz ekiplerince görüldüğü yerde bağlanacak, başvuru yapılarak gerekli yasal işlemler yapılacaktır. idari para cezası, Cumhuriyet savcılığına hata beyanı yapılacak. Belediyemizin amacı beton firmalarına ceza vermek değil, beton firmalarının ruhsatsız binalara beton dökmesini engellemek ve vatandaşlarımızı tamamen sağlıklı ve güvenli hale getirmektir. yönlendirmek’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu