Haber

Antalya’da “Gönüllü Kampı” başladı

Antalya’da Gençlik ve SporSağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen “7. Tematik Kış Kampları” başladı.

Türkiye’nin 58 ilinden 126 öğrencinin katıldığı kamp programının açılış töreni Ahmet Hamdi Akseki Yurt Yönetimi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Antalya Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin ise yaptığı konuşmada, öğrencileri Antalya’da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.

Bakanlığın gençlerin hayatını şekillendiren projeler yürüttüğünü belirten Sezgin, “Türkiye, gençleri için her şeyi yapıyor. Avrupa’da ulaşılamayan öğrenci yurtları, kalitesi ve imkanlarıyla gençlerin eğitimine destek oluyor. Spor ve sanatı buluşturuyoruz.Böylece gençler kendilerini geleceğe iyi hazırlıyorlar.Çünkü biliyoruz ki “Geleceğimiz gençlere emanettir. Bu anlamda her çaba Türkiye’nin geleceği için önemli bir yatırımdır.” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Araştırma ve Bütünleştirme Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Erkan Şamiloğlu, bakanlığın en değerli ve öncelikli çalışmasının gönüllülük faaliyetleri olduğunu vurguladı.

Gençlerin gönüllülük faaliyetlerine destek olmaya devam edeceklerini belirten Şamiloğlu, “Biz diyoruz ki hayat paylaştıkça güzel. Gerçek hayat başkasının hayatına dokunduğunuzda daha güzel. Çünkü başkasına dokunduğunuzda nasıl olduğunu anlayacaksınız. kendi hayatın güzel.” dedim.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, gönüllü kampının gençlerin hayatlarına değerli katkılar sağlayacağını kaydetti.

Gürhan, “Sevgi, şefkat ve kardeşlik dolu bir dünyanın temellerini atmak için eğitimcilerimiz ve gönüllülerimiz ile birlikte bir hafta boyunca bu özel çalışmanın parçası olacağız. Çıktığınız bu yol, hayatın en özel yolu için olsun.” Bu, insanlık adına hayatınızın bir noktasında olması gereken her zaman bir nimet olsun.” sözlerini kullandı.

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Nurullah Genç’in konferansı ile devam etti.

3 Şubat’a kadar sürecek kampta gençler, akademik seminerler, turnuvalar, konserler ve yarışlara katılırken, şehrin tarihi ve kültürel mekanlarını da görme fırsatı bulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu